تشویقی سگ, تشویقی گربه, سگ, گربه

تشویقی ژلاتینی

برای بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی، دادن یک تکه پوست خام به حیوان خانگی برای جویدن راهی بی ضرر برای اشغال وقت آنها به نظر می رسد. با این حال، خوردن پوست خام می تواند منجر به خفگی، انسداد و مشکلات گوارشی شود.

پوست خام یک محصول ضایعات صنعتی است که عمدتاً از کارخانه های بزرگ چرم در چین تولید می شود. چرم گاوی از دو لایه تشکیل شده است: سطح “دانه بالایی”، دباغی شده و به کفش، کمربند، کیف پول، کیف، اثاثه یا لوازم داخلی تبدیل می شود. قسمت ناخواسته داخلی به یک طرف پرتاب می شود تا پردازش شود، خشک شود و به شکل استخوانی در بیاید.

برای از بین بردن مو از پوست، اکثر کارخانه ها از فرآیندی به نام «آهک سازی سولفید سدیم» استفاده می کنند. این فرآیند به قدری سمی است که دباغ‌سازی‌های سابق ایالات متحده در صدر فهرست سایت‌های Superfund قرار دارند (سازمان Superfund قصد دارد زمین‌های زباله‌های سمی و خطرناک صنعتی را پاکسازی کند.) بعد از اینکه در آزمایشگاه ها آزمایش می شود، سرب، آرسنیک، جیوه، نمک های کروم، فرمالدئید و سایر مواد شیمیایی سمی در جویدن های پوست خام شناسایی شده اند.

تا زمانی که جویدن پوست خام سگ حاوی اطلاعات تغذیه ای روی برچسب خود نباشد، FDA  تولیدکنندگان را ملزم به رعایت مقررات غذای حیوانات خانگی AAFCO نمی کند. این اساساً به این معنی است که آنها به عنوان “غذا” طبقه بندی نمی شوند، جویدنی ها مجبور نیستند از قوانین مربوط به خلوص و ایمنی پیروی کنند که تولید غذای حیوانات خانگی را تنظیم می کند و از حیوانات خانگی ما و ما محافظت می کند.

رژپت دوست حیوانات خانگی

گونه های سالمونلا و E. coli  آلودگی پوست خام خطرات عفونت را برای سگ ها و صاحبان آنها ایجاد می کند. توله سگ های جوان، کودکان و افراد مسن در صورت قرار گرفتن در معرض گونه های سالمونلا می توانند بسیار بیمار شوند یا E.coli ، و حتی بزرگسالان سالم نیز می توانند از علائم روده ای رنج ببرند.

استخوان‌های خام می‌توانند خطر خفگی و انسداد روده را به همراه داشته باشند. این یک مسیله اورژانسی است که اغلب در اکثر کلینیک های دامپزشکی با آن مواجه می شود. اگر سگ شما تکه های بزرگی از پوست خام را ببلعد، پوست خام ممکن است در مری، معده یا روده گیر کند. بسته به اندازه و محل، ممکن است برای برداشتن آنها به جراحی شکم نیاز باشد. اگر برطرف نشود، انسداد می تواند منجر به مرگ شود.

سیستم گوارشی برخی سگ ها قادر به مقابله با پوست خام نیست و به طور معمول حملات استفراغ یا اسهال را تجربه می کنند.

علائم هشداردهنده: اگر سگ شما از هر یک از این علائم رنج می‌برد، لطفاً در اسرع وقت با دامپزشک خود تماس بگیرید: تهوع، استفراغ، بلع مکرر، استفراغ، اسهال، تب، بی‌حالی، حساسیت به لمس شکم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *