اکسسوری

آیا سگ من به خانه نیاز دارد؟

در حالی که خانه‌های سگ  می‌توانند تصاویری از سگ‌های غمگینی که بیرون از خانواده و دور از خانواده‌شان زندگی می‌کنند به ارمغان بیاورد، حقیقت این است که اگر به‌درستی استفاده شود، خانه‌های سگ مدرن هدف کاملاً متفاوتی را دنبال می‌کنند.
اگر خانه شما دارای حیاط باشد، خانه‌های سگ در فضای باز بسیار عالی هستند، زیرا می‌توانند در زمانی که سگ شما موقتاً در فضای باز است و قبل از اینکه دوباره به داخل مبل شما استراحت کند، از عوامل محافظت کنند.
به گفته دایان اورنچوک، مربی و رفتارشناس حرفه ای سگ و صاحب مهدکودک
Beyond the Walk Doggie ، یک خانه سگ بیرونی می تواند پناهگاه امنی برای سگ باشد که دوست دارد زمانی را برای رفع فشار یا احساس امنیت در بیرون از خانه صرف کند

با این حال، پیشنهاد می‌کنم با سگ خود در خارج از خانه جلسات آموزشی انجام دهید، بیرون با او بمانید و اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا مطمئن شوید که اگر ترسیده است، نمی‌تواند فرار کند، از حصار بپرد یا از قلاده‌اش بیرون بیفتد.
اورنچوک می گوید: به طور خلاصه، خانه سگ در فضای باز شما نباید جایگزین آموزش، تعامل یا چیزهای دیگری شود که می تواند به حل مسائل اساسی کمک کند. به سادگی می تواند مکانی امن برای پنهان شدن باشد، زمانی که نا امنی احساس می کند.


مزایای خانه های سگ در فضای باز در تابستان

در حالی که خانه های سگ مجهز به تهویه مطبوع می توانند گزینه های خوبی برای استراحت بین بازی ها در روزهای گرم تابستان برای کمک به جلوگیری از گرمازدگی در سگ ها باشند، دکتر مارک ویلیامسون، در مرکز پزشکی حیوانات داندین (DAMC) در فلوریدا، می گوید که اگر شرایط بیرون از منزل مناسب نباشد، و هوا بیش از حد گرم باشد ، پس در این مواقع نیز نباید حیوان خانگی خود را بیرون بگذارید. 
دکتر ویلیامسون، که سابقه ای در دامپزشکی اورژانس و مراقبت های ویژه دارد، می گوید: خانه سگ باید به منظور مکانی امن و راحت برای استراحت سگ شما در بیرون از منزل باشد. دکتر ویلیامسون می‌افزاید: 《توانایی اجتناب از نور مستقیم خورشید در گرمای تابستان برای سگ بسیار مهم است》
یک خانه سگ خوب و خنک نیز می تواند به حفظ شکل زیبای باغ شما کمک کند. در طول ماه‌های گرم‌تر تابستان، سگ به دنبال مکانی خنک برای دراز کشیدن می‌گردد – اگر مناطق سایه‌دار زیادی در حیاط وجود نداشته باشد، ممکن است سگ‌تان را در حال حفر چاله‌ها بیابید تا زمین خنک‌تری برای دراز کشیدن داشته باشد. دکتر ویلیامسون می گوید. و اگر یک طوفان رعد و برق غیرمنتظره ظاهر شود، سگ شما از داشتن مکانی برای پوشش قدردانی خواهد کرد.

مزایای خانه های سگ در فضای باز در زمستان
اورنچوک می‌گوید در زمستان، خانه سگ می‌تواند به جلوگیری از هیپوترمی در سگ‌ها کمک کند و از باران، برف، باد و دمای شدید محافظت کند، او می‌افزاید که این سازه‌ها به عنوان پناهگاه دائمی نیستند. اورنچوک می افزاید: «من پیشنهاد می کنم زمان سگ خود را در فضای باز زیر نظر داشته باشید و به او اجازه دهید در داخل خانه [در آب و هوای نامساعد] بازگردد».   
به گفته ویلیامسون، داشتن یک مکان گرم در طول روزهای زمستانی نیز می‌تواند آرامشی را که هر سگی برای زمانی که در حیاط ورزش می‌کند، فراهم کند. خانه سگ می تواند به عنوان یک شبکه ایمنی برای مواقعی که تغییر شرایط آب و هوایی شما را غافلگیر می کند، خدمت کند.
با این حال، خانه های سگ عایق بندی شده نیز می توانند به آهنربایی برای حیات وحش تبدیل شوند، بنابراین این چیزی است که باید در نظر داشت. دکتر ویلیامسون می‌گوید: «اگر خانه سگ‌ها قرار است گرما و محافظت را برای روزها و شب‌های سرد زمستان فراهم کند، ممکن است متوجه شوید که حیوانات وحشی مختلفی را که به شدت به دنبال سرپناهی برای زنده ماندن هستند، جذب می‌کند. برخی از این حیوانات ناقل بیماری‌های جدی هستند و حیوان خانگی شما ممکن است در اثر تلاش برای دفع این موجودات آسیب‌های جدی به دنبال داشته باشد، که ممکن است شامل: روباه ها، راکون‌ها، موش‌های بزرگ یا احتمالاً حتی کایوت‌ها باشد.

انتخاب خانه مناسب برای سگ
مواد مختلف مزایا و معایبی دارند، بنابراین انتخاب بهترین چیز برای سگ شما می تواند کمی مشکل باشد. دکتر ویلیامسون احساس می‌کند که خانه‌های سگ ساخته شده از مواد پلاستیکی کامپوزیت – مشابه آنچه در بیشتر عرشه‌های فضای باز استفاده می‌شود – بهتر است، زیرا احتمال جویدن آنها در مقایسه با خانه‌های چوبی کمتر است. دکتر ویلیامسون می‌گوید: «همچنین تمیز کردن و ضدعفونی کردن آن‌ها بسیار آسان‌تر است و کمتر حشرات را جذب می‌کنند.  
از طرف دیگر، چوب معمولاً گرم‌تر است و برای زمستان انتخاب بهتری است، اما اورنچوک خاطرنشان می‌کند که خانه‌های سگ چوبی، مگر اینکه چوب آن مهر و موم شده باشد، به دلیل سطح متخلخلشان به سختی ضدعفونی می‌شوند. ضدعفونی کردن منظم خانه سگ یک کار پر دردسر است: تمام دیوارهای داخلی باید با آب پاشیده شوند، تمام مواد آلی (علف، خاک، مدفوع) به طور کامل حذف شوند، و هر سطح، گوشه و سوراخ با یک برس یا حوله تمیز شود و کاملاً شسته و کاملاً خشک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *