غذای خشک سگ, غذای خشک گربه

فواید استفاده از غذای خشک برای سگ ها و گربه ها

فواید استفاده از غذای خشک برای سگ ها و گربه ها

تغذیه عاملی بسیار مهم و تعیین کننده در میزان سلامتی، شادابی و طول عمر سگ و گربه شماست. بسیاری از صاحبان پت در انتخاب غذای مناسب برای تغذیه حیوان خود دچار مشکل می شوند. برخی غذای خانگی را ترجیح می دهند و علاقه ای به استفاده از غذای مخصوص سگ و گربه ندارند. نکته مهم در تغذیه حیوانات خانگی، کیفیت غذاست.
مهم این است که غذای آن ها حاوی مواد مغذی، ویتامین ها، مواد معدنی و سایر عناصر مورد نیاز جهت داشتن یک زندگی شاداب و جسمی سالم باشد. غذای خشک با توجه به نیازهای تغذیه ای آن ها فرموله و تهیه شده است و فواید زیادی دارد و باید قسمت عمده رژیم غذای دلبند شما را تشکیل دهد. برای آشنایی بیشتر با فواید غذای خشک با رُژپت همراه باشید.

غذای خشک محصولی است که به طور اختصاصی برای تغذیه حیوانات خانگی از جمله سگ ها، زیر نظر متخصصین این امر تهیه شده است.

۱. افزایش سلامتی، شادابی و طول عمر مفید حیوانات خانگی

سگ یا گربه شما با توجه به سن، نژاد، شرایط جسمانی و وضعیت سلامتی نیازهای تغذیه ای متفاوتی دارد. همچنین بسیاری از غذاهایی که ما می خوریم برای آن ها مضر و حتی گاهی مرگ آور است.
استفاده از غذایی غیر از غذای مخصوص ، منجر به کاهش عمر مفید آن ها می گردد و عوارضی چون حساسیت، مشکلات پوستی، بیماری های کبدی و کلیوی را به همراه دارد. مصرف غذای خشک این مشکلات را به نحو چشمگیری کاهش می دهد.

۲. افزایش سلامتی دهان و دندان

غذای خشک  با توجه به موارد بالا و حذف عامل های بیماری زا تهیه می شود. یکی از فواید حائز اهمیت غذای خشک ، حفظ سلامتی دندان های آن هاست. بافت سفت و ترد و همچنین مواد افزوده شده به  غذای خشک موجب کاهش جرم دندان می شود و سلامتی دهان و دندان را افزایش می دهد.

حیواناتی که غذای خشک می خورند نفس خوشبو تر و دندان های سفید تری نسبت به حیواناتی که با غذای خانگی تغذیه می شوند دارند و کمتر نیاز به جرمگیری پیدا می کنند. همچنین جویدن غذای خشک نیاز طبیعی آن ها به این امر را برآورده می سازد و به نوعی موجب کاهش استرس در آن ها می گردد.

۳. رساندن ویتامین ها و مواد مغذی به بدن حیوانات خانگی

از دیگر فواید غذای خشک می توان به ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آن اشاره کرد. بدن سگ ها و گربه ها قادر به تولید و تامین برخی از مواد مورد نیازشان نیست و با خوردن غذای خانگی این نیاز برآورده نمی گردد.
با توجه اینکه انواع ویتامین ها و مواد مغذی به غذای خشک اضافه می شود، این کمبود با تغذیه روزانه برطرف می گردد و دلبندتان رشد بهتری خواهد داشت.

Rozhpet6-min

۴. جلوگیری از اضافه وزن

غذای خشک انرژی مورد نیاز فعالیت های روزانه را فراهم می نماید بدون اینکه او را در معرض خطر چاقی قرار دهد. معمولا غذای خشک بر اساس نژاد، سن، وزن و وضعیت عقیم شدن یا نشدن حیوان دسته بندی می شود که به کنترل وزن و تامین انرژی خاص هر سن و نژاد کمک شایانی می نماید.

شما به راحتی می توانید از روی جدول مقدار مصرف و همچنین نحوه مصرف، میزان غذای روزانه دلبندتان را اندازه بگیرید.

۵. مقرون به صرفه بودن غذای خشک

از دیگر مزایای غذای خشک می توان به قیمت مناسب و ماندگاری بالای آن اشاره کرد. غذای خشک نسبت به غذای خانگی و کنسروی مقرون به صرفه تر است و بعد از باز شدن نسبت به کنسرو  و غذای خانگی زمان طولانی تر قابل استفاده است بدون اینکه فاسد شود و سلامتی پت را به خطر بیندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *